Tutaj jesteś
Home > Dom > Dekoracja w salonie – sprawdź fototapety

Dekoracja w salonie – sprawdź fototapety

Pomysłowe wykorzystanie fototapety jest oryginalnym pomysłem na dekorację salonu w sposób nietuzinkowy, a zarazem zgodny z osobistymi zamiłowaniami i zainteresowaniami. Jeżeli podjęliśmy decyzję o zastosowaniu fototapety w salonie, warto wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z warunkami technicznymi oraz logistycznymi pomieszczenia, które determinują wybór odpowiedniego rodzaju fototapety.

Aranżacja salonu a dobór odpowiedniego rodzaju fototapety

Wielkość i funkcjonalność salonu pozostawia zwykle znaczną dowolność co do zastosowanych motywów dekoracyjnych oraz palety kolorów, niemniej jednak, aby końcowy efekt był zadowalający należy umiejętnie wybrać rodzaj fototapety podkreślającej estetykę umeblowania oraz dodatków. Warto pamiętać o tym, iż sama fototapeta może być mniej lub bardziej dekoracyjna, a tym samym stanowić jeden z elementów wybranego typu stylizacji bądź wręcz narzucać sposób aranżacji wnętrza, jeżeli wybrany motyw jest nietuzinkowy, a przy tym przyciąga uwagę zdecydowaną kolorystyką.

Uniwersalne i często spotykane fototapety do salonu to utrzymane w dosyć stonowanych barwach krajobrazy, różnego rodzaju kwiaty oraz liście w wersji makro, utrzymane w kolorze sepii wizerunki miast oraz szczególnie lubiane i modne obrazy różnego rodzaju mostów i pomostów. Tego typu fototapety doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie i podkreślenie aranżacji salonu utrzymanego w barwach naturalnych, jak biel, popiel, szarości, żółcienie, przytłumiona zieleń.

Fototapeta jako główny element dekoracyjny salonu

Innego rodzaju fototapety wykorzystuje się w przypadku stworzenia minimalistycznej aranżacji wnętrza, którego podstawową dekoracją ma być oryginalna i utrzymana w zdecydowanych barwach fototapeta. W tego typu wnętrzach umeblowanie zazwyczaj ograniczone jest do minimum – sofa, dwa fotele w naturalnych kolorach oraz zwykły, drewniany stolik, które mają być niejako „niewidoczne”, ponieważ większość uwagi przyciąga oryginalna fototapeta. Biorąc pod uwagę takie właśnie rozwiązanie, należy dokonać wyboru interesującej fototapety. Zależnie od osobistego gustu można wybrać rozmaite abstrakcje przestrzenne, motywy dzikich zwierząt, perspektywę egzotycznej ulicy oraz przeróżne dekoracje w stylu makro z wykorzystaniem kropli wody, gry cieni lub świateł.

Zobacz propozycję http://johome.eu/fototapety-256-Do-Salonu.html – fototapety do salonu dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Top