Tutaj jesteś
Home > Wiadomości > Szkolenia BHP – jakie są ich rodzaje?

Szkolenia BHP – jakie są ich rodzaje?

Szkolenia BHP są niezwykle istotnym elementem każdego przedsiębiorstwa, które zatrudnia pracowników. Muszą być wykonywane zazwyczaj co parę lat, a bez szkolenia wstępnego pracownik w ogóle nie może przystąpić do pracy. Jakie są najczęściej oferowane przez firmy szkolenia BHP?

Szkolenia wstępne

Szkolenie wstępne, czyli instruktaż ogólny przeznaczone jest dla nowo przyjętych pracowników. Najczęściej odbywają się w grupach 10-cio osobowych. Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z podstawowymi informacjami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Omówione są zapisy z Kodeksu Pracy oraz innych aktów prawnych. Przybliżane również są zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w danym zakładzie. Nie powinno na takim szkoleniu zabraknąć również zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy w razie wypadku. Zazwyczaj szkolenie trwa około 3 godzin lekcyjnych.

Szkolenia okresowe

Kolejnym często spotykanym szkoleniem BHP są szkolenia okresowe. Można znaleźć następujące ich rodzaje: dla pracodawców i osób kierujących pracownikami, dla pracowników administracyjno-biurowych, dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych oraz dla inżynieryjno – technicznych, takich jak projektanci, konstruktorzy maszyn oraz innych urządzeń technicznych, technolodzy, organizatorzy produkcji.

Szkolenia przeciwpożarowe

Następnym typem szkoleń są szkolenia przeciwpożarowe. Dzielą się na wstępne i okresowe. Na szkoleniu wstępnym pracownicy poznają warunki ochrony przeciwpożarowej, które wynikają z przeznaczenia i sposobu użytkowania obiektu oraz sposobami postępowania w razie pożaru. Natomiast na szkoleniu okresowym pracownicy poznają obowiązujące przepisy przeciwpożarowe, rozszerzą wiedzę w tym zakresie oraz zdobędą przygotowanie praktyczne, jak postępować w razie pożaru.

Zobacz sprzęt bhp – szeroka oferta.

Podsumowanie

Ostatnio bardzo popularne stały się szkolenia BHP, organizowane przez internet. To bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy. Jeżeli szukasz odpowiedniego dla swojej firmy szkolenia BHP, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: szkolenia BHP.

Dodaj komentarz

Top